Strona 1 z 1

Wybór liceum

: 26 lip 2019, 8:44
autor: karolka
Jak sądzicie, czym kierować się przy wyborze liceum? Zastanawiam się nad Szkołą Europejską w Łodzi: https://szkolaeuropejska.pl/. Zależy mi na nauce angielskiego i na międzynarodowej maturze.

Re: Wybór liceum

: 21 lis 2019, 15:43
autor: peksia
Zastanów się dokładnie nad najlepszym rozwiązaniem. Nie ma tutaj jednego wyjścia.

Re: Wybór liceum

: 26 cze 2020, 14:42
autor: Ona
Kiedy już wybierzecie dla siebie odpowiednie liceum, pomyślcie również o nauce języka obcego. Jeśli chcecie uczyć się na przykład języka francuskiego, to polecam zapoznać się z ofertą szkoły językowej ProfiLingua na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ski/online. To na pewno przyda się Wam w życiu i wpłynie pozytywnie na Wasz rozwój ;)

Re: Wybór liceum

: 02 sie 2020, 13:19
autor: pani
Faktycznie, wybór szkoły średniej wcale nie jest prosty, ale można ogarnąć, szukając informacji tam, gdzie trzeba, czyli na przykład na stronie Nowej Ery https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-bez-tajemnic . Wszystko, co zostało tam napisane, jest zgodne z prawdą, podane bardzo czytelne i zawiera najważniejsze wiadomości.

Re: Wybór liceum

: 16 sie 2020, 12:11
autor: tatina
My wybraliśmy prywatne liceum. I jak narazie nie żałujemy tego wyboru. Teraz gdy wakacje się kończą to szukamy dobrze opracowanych podręczników np ten https://www.taniaksiazka.pl/sztuka-wyra ... 94159.html W tej księgarni znajdziecie podręczniki, karty pracy, ćwiczenia które ułatwiają dzieciom opanowanie wiedzy z danych przedmiotów.

https://nzozrevita.pl/blog/dieta-u-osob-doroslych-z-cukrzyca-typu-2

Re: Wybór liceum

: 25 sie 2020, 21:36
autor: twojeplusy
Jeśli chodzi o Warszawę to polecam tą szkołę - Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha, to jedne z najlepszych LO w stolicy. Cieszy się taką opinią zarówno wśród uczniów jak i rodziców. Duża w tym zasługa grona pedagogicznego, które pracuje zgodnie z misją a nie z przypadku. Nie bez znaczenia jest też fakt wprowadzenia tam elementów dwujęzycznych, nauka języków przychodzi dużo łatwiej.

Re: Wybór liceum

: 14 lip 2021, 11:25
autor: dżordżina
Trzeba zadbać o odpowiednią edukację naszego dziecka. W tym celu warto zakupić różne pomoce naukowe i podręczniki do nauki. Bardzo duży wybór takich książek ma w swojej ofercie księgarnia online Tantis: https://tantis.pl/serie/nowe-slowa-na-start-8399 . Są to między innymi podręczniki do podstawówki i liceum.

tworzywo sztukatorskie

Re: Wybór liceum

: 06 wrz 2021, 17:20
autor: Lela
A może liceum z maturą międzynarodową? Zastanawialiście się nad taką opcją? Na pewno zagwarantuje wam to sporo możliwości, no ale też trzeba właśnie dobre liceum wybrać. Ja jak szukałam takiego w Warszawie to nie było to większym problemem. Zdecydowałam się na Te Vizje Okopowa i było to strzałem w 10.

Re: Wybór liceum

: 06 gru 2021, 20:30
autor: Megaman
Karolka, moim zdaniem powinnaś przede wszystkim zobaczyć na wyniki jakie osiągają maturzyści chodzący do danego liceum. Ale nie jest to jedyny czynnik. Może się okazać, że dobry nauczyciel przejdzie na emeryturę lub zachoruje i uczniowie pozostaną z zastępcą, który niekoniecznie musi ich odpowiednio przygotować do matury. Nie ma co się jednak załamywać. Wtedy trzeba zakasać rękawy i zacząć się uczyć samemu lub skorzystać z korepetycji - online lub stacjonarnych. Piszę ponieważ rok temu spotkał mnie dokładnie taki los, o którym pisałem wyżej. Gdyby nie samozaparcie i chęć dostania się na dobre studia, oraz zaangażowanie w korepetycje organizowane przez internet na platformie: https://dawiduczy.pl/ prawdopodobnie by się nie udało. A tak, pięknie zdałem maturę i jestem na studiach, o których marzyłem całe życie :)