Jak zwiększyć sprzedaż?

Jakie są koszty reklamy, w sieci i offline? Gdzie najlepiej się reklamować? Z usług jakich firm skorzystać? Cenniki, porady, rekomendacje.
Awatar użytkownika
camrat
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2019, 8:52

Jak zwiększyć sprzedaż?

Post autor: camrat »

Prowadzę dwa sklepy internetowe i niestety nie jestem zadowolona z dotychczasowych wyników sprzedażowych. Co mogłabym zrobić, aby ten wynik był lepszy?
Awatar użytkownika
mgrPuch
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:40

Re: Jak zwiększyć sprzedaż?

Post autor: mgrPuch »

Szczerze Ci powiem, że w przeszłości rozważałam założenie sklepu internetowego, po tym jak hurtowe ilości odzieży wpadły w moje ręce. Zanim jednak zdecydowałam się na działalność, to wystawiłam część z tych ciuchów wśród znajomych i na serwisie lokalnym typu http://www.bielszczak.pl W ten sposób miałam wskazówkę, co należy zrobić lepiej. Mój wynik był słaby, dlatego nie zdecydowałam się na handel w Internecie.

To, co mogę CI doradzić, to znajdż przyczynę niepowodzenia i skoncentruj się na swojej grupie docelowej, jako najmocniejszej stronie i z pewnością osiągniesz zamierzony rezultat
Awatar użytkownika
fikura
Posty: 74
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:00

Re: Jak zwiększyć sprzedaż?

Post autor: fikura »

Pytanie czy prowadzisz jakieś działania marketingowe? Jeśli tak to jakie? To dosyć istotne pytania, bo te właśnie czynniki wpływają w głównej mierze na rozpoznawalność marki, a co za tym idzie też sprzedaż. Narzędzia marketingowe muszą być odpowiednio dobrane do konkretnej branży i kampanie reklamowe rozsądnie prowadzone. Poczytaj sobie o tym na http://adrenalinemd.pl/ - tutaj jest wiele ciekawych informacji na ten temat. Może też warto rozważyć podjęcie współpracy z jakąś agencją interaktywną

https://make-cash.pl/blogs/entry/252-co-zapewnia-skuteczne-pozycjonowanie-stron-internetowych/
Ostatnio zmieniony 31 paź 2019, 20:28 przez fikura, łącznie zmieniany 1 raz.
maro
Posty: 55
Rejestracja: 15 sie 2019, 22:01

Re: Jak zwiększyć sprzedaż?

Post autor: maro »

Sprzedaż skutecznie może zwiększyć reklama oczywiście. W dzisiejszych czasach trzeba zadbać o skuteczną promocję swojej firmy, usług czy produktów. Na takie tematy to polecam wam ten blog http://marketing.media.pl/ . Właśnie tematyka marketingu internetowego jest tu poruszona w różnych tematach. Może się przydać przy wyborze skutecznych narzędzi marketingowych.
Awatar użytkownika
Sol
Posty: 79
Rejestracja: 14 wrz 2019, 16:57

Re: Jak zwiększyć sprzedaż?

Post autor: Sol »

Myślę, że sposobem na zwiększenie sprzedaży może być odpowiednia promocja firmy. Dobrym sposobem jest np wyjazd na targi związane z branżą w której działasz. Tam nie tylko można pozyskać klientów ale też nawiązać kontakty biznesowe. aby dobrze wypaść na targach przydaje się stoisko wystawiennicze dopasowane do profilu Twojej działalności. Takie stoiska wykonuje firma Retio https://www.retio.pl/ . U nich możesz także zakupić rozmaite materiały reklamowe.
Awatar użytkownika
laptopa
Posty: 63
Rejestracja: 18 cze 2019, 23:12

Re: Jak zwiększyć sprzedaż?

Post autor: laptopa »

Wydaje mi sie, ze warto rozwazyc taka opcje jak http://e-partner.com.pl/ - daje naprawde realne wyniki w targetach sprzedazowych, a do tego zapewnia budowanie pozytywnego wizerunku o marce :)
Awatar użytkownika
Lela
Posty: 160
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:35

Re: Jak zwiększyć sprzedaż?

Post autor: Lela »

Reklama? To nasuwa się na już na samym początku jeżeli chodzi o zwiększenie sprzedaży. Można też pomyśleć i o innym wsparciu dla biznesu. Na stronie https://www.7l.pl będziecie mogli znaleźć ciekawe rozwiazania z zakresu IT. Zapoznajcie się też ich ofertą na konsultacje i outsourcing IT
Awatar użytkownika
Miwonik
Posty: 42
Rejestracja: 06 paź 2019, 9:35

Re: Jak zwiększyć sprzedaż?

Post autor: Miwonik »

Jasne, że prowadząc firmę stale trzeba szukać usprawnień, nowych technologii i automatyzacji. Tu również mogą was zainteresować rozwiązania od http://serwerpoczty.pl Ich system poczty to świetna opcja dla większych firm, tych w których ważna jest praca grupowa.
Bączek

Re: Jak zwiększyć sprzedaż?

Post autor: Bączek »

Faktycznie sama sprzedaż jest niezwykle ważna i moim zdaniem zdecydowanie warto jest co nieco na jej temat wiedzieć. Jakiś czas temu ja również miałem okazję przeczytać na stronie https://taxology.co/pl/co-to-jest-intrastat/ co to jest Intrastat i teraz wiem, że chodzi głownie o same statystyki w handlu.
Jaśko

Re: Jak zwiększyć sprzedaż?

Post autor: Jaśko »

Z całą pewnością warto jest się otworzyć na nowe rynki i mówię tu o wyjściu ze sprzedażą do innych krajów Unii Europejskiej. Pamiętajmy tylko o tym co napisano w https://digilife.pl/numer-eori-co-musis ... -wiedziec/ gdyż faktycznie sam numer EORI w takich sytuacjach będzie nam niezbędny.
Marceluś15

Re: Jak zwiększyć sprzedaż?

Post autor: Marceluś15 »

Jak zwiększyć sprzedaż? - ktoś powie ,że to proste ale czy macie określoną tzw. ścieżkę klienta? Ścieżka klienta to zespół działań, które w efekcie końcowym prowadzą do podjęcia decyzji zakupowej właśnie w naszym sklepie .Zainteresujcie sie tym zagadnieniem - https://commplace.pl/blog/sciezka-klien ... -stworzyc/ . Są to informacje z bloga poświęconego tematyce biznesowej oraz marketingowi, więc są to wiarygodne informacje od fachowców. Chcesz zwiększyć sprzedaż zainteresuj sie tym tematem.
Łuska

Re: Jak zwiększyć sprzedaż?

Post autor: Łuska »

W sumie sprawdź na pewno co jest problemem, że nie można sprzedawać więcej i myślę, że właśnie od tych kwestii powinno się zacząć. Jak dla mnie również ważnym tematem jest limit przy sprzedaży t wysyłkowej towarów do Unii Europejskiej. Jestem zdania, że właśnie takie rzeczy są po prostu ważne.
ODPOWIEDZ